Co zrobić z wodą deszczową?

a urządzeń sanitarnych, prania, prac porządkowych w budynkach i ich otoczeniu, mycia samochodów. Może być wykorzystana również do celów komunalnych oraz przemysłowych, gdzie nie jest wymagana woda o jakości wody pitnej, m.in.

Co zrobić z wodą deszczową? Poradnik na temat:

O wykorzystaniu deszczówki

Woda deszczowa może być wykorzystywana w gospodarstwach domowych m.in. do:

nawadniania upraw ogrodowych i trawników,
spłukiwania urządzeń sanitarnych,
prania,
prac porządkowych w budynkach i ich otoczeniu,
mycia samochodów.
Może być wykorzystana również do celów komunalnych oraz przemysłowych, gdzie nie jest wymagana woda o jakości wody pitnej, m.in. do:

procesów technologicznych w usługach i przemyśle,
płukania sieci kanalizacyjnej.
Warto więc zbierać wodę deszczową i ją wykorzystywać. Z jednej strony z uwagi na oszczędzanie wody w gospodarstwie domowym, gdyż nie ma też potrzeby stosowania środków zmiękczających. Poza tym zużywa się mniej środków piorących, a w pralkach nie pojawia się kamień. Woda deszczowa jest także korzystniejsza dla skóry wrażliwej i zwierząt domowych. Miękka woda poprawia ponadto wegetację roślin.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Woda_opadowa


Przydatność wody deszczowej

Często zapominamy o tym, jak wiele zależy od wody deszczowej. Wprawdzie rolnicy przekonują się o tym, jak ciężko jest o zbiory w czasie upalnych i suchych okresów w roku, ale przeciętni Polacy już o tym zapominają, ponieważ i tak zawsze płynie woda w kranie, a owoce i warzywa są obecnie sprowadzane z różnych części świata. Natomiast ludzie mieszkający w krajach ogarniętych suszą na każdym kroku przekonują się o dobrodziejstwie wody. Dlatego w okresie silniejszych opadów wystawiają zbiorniki na wodę deszczową. Jest ona tak bardzo pożądana, że muszą czasami całymi dniami i nocami pilnować swoich zbiorników przed kradzieżą. W niektórych miejscach wystawiane są także duże zbiorniki, z których woda potem będzie rozwożona po różnych wioskach.


Jaki kolor ma woda?

Kolor wody

Lekko niebieski kolor wody wynika z pochłaniania przez nią promieniowania elektromagnetycznego z zakresu światła widzialnego odpowiadającego barwie czerwonej (światło czerwone jest absorbowane przez wodę ok. 100× silniej niż niebieskie18). Maksimum silnej absorpcji przypada na 760 nm i ramię tego pasma wchodzi częściowo w zakres widzialny (

© 2019 http://stomia.pomorskie.pl/