O prowadzeniu księgowości

finansowanie realizowanych przez kredytobiorcę przedsięwzięć, których celem jest odtworzenie, modernizacja lub powiększenie wartości majątku trwałego, jak również zakup wartości niematerialnych i prawnych bądź nabycie udziałów w p

O prowadzeniu księgowości Nie prowadź księgowości samodzielnie, skorzystaj z pomocy doświadczonego biura rachunkowego

Co to jest kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny ? kredyt bankowy przeznaczany na finansowanie realizowanych przez kredytobiorcę przedsięwzięć, których celem jest odtworzenie, modernizacja lub powiększenie wartości majątku trwałego, jak również zakup wartości niematerialnych i prawnych bądź nabycie udziałów w przedsiębiorstwach lub długoterminowych papierów wartościowych.

Warunkiem uzyskania kredytu inwestycyjnego jest pozytywny wynik prowadzonej przez bank analizy ekonomiczno-finansowej kredytowanego przedsięwzięcia inwestycyjnego. Udzielając kredytów inwestycyjnych, bank zwykle wymaga udziału własnego przedsiębiorstwa, co redukuje ryzyko kredytowe ponoszone przez bank. Większe kredyty inwestycyjne często mają formę kredytów konsorcjalnych.

Kwota kredytu może zostać przekazana kredytobiorcy od razu w całości. Kredyt inwestycyjny może także być wypłacany w transzach lub mieć formę linii kredytowej. W pierwszym przypadku uruchamianie kolejnych transz jest zwykle warunkowane spełnieniem zobowiązań umownych. W drugim przypadku ? linii kredytowej ? umowa kredytowa nie precyzuje obowiązujących terminów i kwot wypłat środków.

Kredyt inwestycyjny udzielany jest na ogół na dłuższe okresy, a schematy spłat mogą być następujące:

równe raty kapitałowe, co jest równoważne malejącym ratom sumarycznym, gdyż odsetki są naliczane od coraz niższego kapitału;
równe raty sumaryczne (raty annuitetowe).

W zależności od umowy z bankiem, istnieje też możliwość jednorazowej spłaty kapitału w dacie zapadalności kredytu (ang. bullet repayment) lub przyjęcie nieregularnego schematu spłat kapitału, ustalonego indywidualnie dla danego kredytu.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_inwestycyjny


Jak znaleźć dobrą księgową? / Dobra księgowa kluczem do sukcesu przedsiębiorcy / Dobra księgowa podstawą przedsiębiorstwa

Jeśli otwierasz własną działalność gospodarczą, z pewnością nie narzekasz na brak obowiązków. Kampanie reklamowe, pozyskiwanie klientów, organizacja pracy firmy i zatrudnianie pracowników to tylko niektóre zajęcia będące na głowie przedsiębiorcy. W natłoku spraw warto jednak pamiętać o zadbaniu o tak ważną dziedzinę funkcjonowania firmy, jaką jest firma prowadząca rachunkowość. Odpowiednia księgowa fachową wiedzą może pomóc, doradzić, a także zaoszczędzić wielu niepotrzebnych problemów i kosztów. Warto więc poświęcić wiele czasu temu tematowi i postawić na profesjonalną firmę, która zatroszczy się o nasze interesy.


Skorzystaj z pomocy

Drobne, jednoosobowe działalności osobowe to jedne z najpopularniejszych klientów biur rachunkowych. Najczęściej, gdy w grę wchodzi branża spożywcza, tekstylna, odzieżowa czy edukacyjna, drobni przedsiębiorcy zupełnie nie wiedzą, w jaki sposób rozliczać się z fiskusem lub wypełniać niezbędne formularze do Urzędu Skarbowego. Właśnie dlatego decydują się na biuro rachunkowe, które reprezentuje jego interesy. Właściciele mikroprzedsiębiorstw mogą mieć nadzieję nie tylko na szybkie poradzenie sobie z prowadzeniem dokumentacji finansowej, ale przede wszystkim z profesjonalnym doradztwem. Niejednokrotnie zdarza się bowiem, że klienci przychodzący do biura rachunkowego, potrzebują także fachowej porady, w sprawie przydzielenia kredytów od banków oraz uzyskiwania dofinansowań z przeróżnych instytucji. Biuro rachunkowe powinno jednak cechować się uczciwością, terminowością i profesjonalizmem, dlatego nie należy wybierać pierwszego o którym przeczytamy w lokalnej gazecie. Warto zapytać znajomych, czy nie korzystali z podobnych usług.



© 2019 http://stomia.pomorskie.pl/