O urządzaniu ogrodów w różnych stylach

mało wymagające.Dobrze urządzony ogródDobrze wyglądający ogród to przyjemne miejsce do odpoczywania i relaksu. Odpowiednio dobrany styl naszej przestrzeni zielonej może okazać się kluczowy dla całościowego efektu naszej nieruchomo

O urządzaniu ogrodów w różnych stylach W ogrodzie nie mogą być tylko kwiaty, czy drzewka owocowe, dobrze wyglądają również rośliny typu . Świetnie zajmą miejsce w ogrodzie, mogą posłużyć za żywopłot i zazwyczaj są mało wymagające.

Dobrze urządzony ogród

Dobrze wyglądający ogród to przyjemne miejsce do odpoczywania i relaksu. Odpowiednio dobrany styl naszej przestrzeni zielonej może okazać się kluczowy dla całościowego efektu naszej nieruchomości. Styl angielski czy francuski,a może japoński?

Wszystkie mają swoje zasady i określone kanony, których należy przestrzegać. Jeżeli nie możemy sobie z tym sami poradzić można skorzystać z usług profesjonalnego ogrodnika. Z pewnością również doradzi nam odpowiedni styl dostosowany do przestrzeni i naszego domu i wymagań.


Ogrodnictwo- ogółem

Ogrodnictwo (hortologia) ? wyspecjalizowany dział nauk rolniczych, traktujący o hodowli i uprawie roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych oraz projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni, czyli architekturze krajobrazu, zwykle charakteryzujący się dużym nakładem środków produkcji, energii, budynków, kosztów, a co za tym idzie ? dużą wydajnością. Ogrodnictwo jest jedną z dyscyplin naukowych w obrębie dziedziny naukowej ? nauki rolnicze. W Polsce jest pięć uczelni wyższych, na których są wydziały ogrodnicze oraz kilka innych (zarówno publicznych jak i niepublicznych) na których prowadzone są studia na kierunku ogrodnictwo. Wydziały ogrodnicze są na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i na Uniwersytecie Warmińsko?Mazurskim w Olsztynie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodnictwo


Dbanie o tuje

Kupujemy drzewka ozdobne, jednak nie zawsze wiemy kiedy i jak je zasadzić. Często wybór pada na żywotnika, potocznie znanego jako tuja. Te rośliny są dość wytrzymałe i dobrze się adaptują, jednak pod jednym warunkiem: muszą być zdrowe. W marketach niestety drzewka są w złej kondycji i zamierają szybko po posadzeniu.

Co do stanowiska w którym posadzimy tuję to powinniśmy wybrać stanowisko słoneczne, ale i osłonięte od wiatru. Ponieważ te rośliny nie lubią być wystawiane na duże nasilenie wiatru, szczególnie zimą. W kwestii pory sadzenia to tuje można sadzić od początku wiosny do późnej jesieni, pod warunkiem, że jest w miarę ciepła. Tuje potrzebują dość dużo miejsca na swój rozwój i wzrost. Często sadzimy je na żywopłot, więc minimalna odległość powinna wynosić około 40 cm.

Na szczęście tuje nie są szczególnie wymagające w pielęgnacji, przynajmniej przez pierwsze lata wzrostu. Później należy je jedynie przycinać do odpowiednich rozmiarów.



© 2019 http://stomia.pomorskie.pl/