Remont w mieszkaniu - wykładziny

ych to linoleum jest najczęściej wybieraną nawierzchnią idealną do podłóg. Przede wszystkim do takich miejsc należą pomieszczenia, w których należy zachować czystość, ale może okazać się to trudne w związku z ciągłym narażeniem po

Remont w mieszkaniu - wykładziny

Zastosowanie linoleum

Chociaż najbardziej popularne w ostatnich latach są podłogi stworzone z łatwych do układania paneli lub podobnych tworzyw, istnieje jednak wiele miejsc, w których to linoleum jest najczęściej wybieraną nawierzchnią idealną do podłóg. Przede wszystkim do takich miejsc należą pomieszczenia, w których należy zachować czystość, ale może okazać się to trudne w związku z ciągłym narażeniem podłogi na przeróżne czynniki brudzące. Samo kładzenie linoleum jest dość proste, wobec czego takie nawierzchnie można często zmieniać. Wobec tego linoleum ma zastosowanie jako podłoga w szczególności w tych miejscach, gdzie przebywa wiele osób, na przykład w szpitalach czy urzędach.


Jak przyciąć wykładzinę przy drzwiach?

Wiele osób które nie mają doświadczenia z cięciem wykładziny, pewnie się zastanawia, a co zrobić, gdy chcemy aby materiał zachodził na próg i chował się pod listwą? Jak równo przeciąć materiał, który jest w świetle drzwi?

Nic prostszego - w końcu mamy przecież liniał progowy (drzwiowy) który został stworzony właśnie do tego zadania. Cała jego tajemnica, polega na tym że jest rozsuwany. Nie ważne więc, czy mamy wąskie przejście na osiemdziesiąt centymetrów czy dwu metrowe wrota - to jedno narzędzie poradzi sobie w obu przypadkach.

Jak można się domyślić, nic nie stoi na przeszkodzi by stosować to narzędzie również w wąskich korytarzach czy wnękach. Generalnie wszędzie tam, gdzie potrzebna nam "linijka" na wymiar.


Definicja linoleum - czyli do czego potrzebujemy liniału

Posługując się nożem do wykładzin i liniałem, tniemy różne rzeczy. Wikipedia definiuje nam jedną z najczęstszych "ofiar":

Linoleum ? materiał składający się z warstwy barwionej w masie utwardzonej masy plastycznej (o podstawowym składzie: olej lniany, kalafonia i mączka drzewna lub korkowa), nałożonej na płótno jutowe (lub podobną tkaninę), stosowana głównie jako wykładzina podłogowa, ale również jako materiał na matryce linorytowe. Technologia produkcji linoleum została opatentowana w 1860 roku przez Anglika, Fredericka Waltona. Mimo, iż w drugiej połowie XX wieku wykładziny PVC niemal całkowicie zastąpiły linoleum, jego nazwa wciąż znajduje się w powszechnym użyciu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linoleum



© 2019 http://stomia.pomorskie.pl/